Арт Нокти форум
октомври 21, 2018, 02:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Акрилни бои от 9 лв. до 16 лв.!
Удължители в пакет - 100 бр. - 4 лв!!!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да си отворим салона....  (Прочетена 23404 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Alyonka
Гост
« -: ноември 16, 2010, 03:31 »

Мислих, в кой раздел да пусна темата и реших тука. Ако трябва, модератор да премести където сметне да е мястото на темата.

Моля на всичките, които минали през този път, да споделят всичко стъпка по стъпка. От къде да се започне, колко пари долу горе ще трябват, какви се изисква. Всичко , което ще ни е от полза.
Активен
aneliq_i
Гост
« Отговор #1 -: ноември 16, 2010, 04:50 »

Здрасти Алионка, аз миналата година си отворих салон, но е доста трудно и трябва да се въоръжиш с търпение. Сега вече се разработихме и нещата вървят добре. Трябва да направиш следните неща:
1. Да си отвориш фирма-по твой избор- излиза към 150лв за обработка на документи и такси
2. Да си купиш касов апарат - около 280-300 лв
3. Да си избереш помещение (под наем) - оборудвано е най-добре, че оборудването е доста скъпо. Вече да се разберете за наема и дали ще има депозит
4. Слад като си наемеш помещение се започват институциите- ХЕИ трябва да извикаш. Да си направиш трудова медицина. Да извикаш фирма да ти замери токовете в салона- задължително е че глобите са много големи.
5. Да си наемеш счетоводител - изгодно, защото сама няма да можеш да си водиш счетоводството- някой го правят, но трябва да висиш по опашки да си плащаш осигуровките, да си правиш отчети на края на годината за да видиш какъв данък ще платиш, да попълваш платежни и т.н
6. И започваш да чакаш да те научат хората и да идват в салона.
7. Ако ще има и други момичета с които ще работиш, да попаднеш на качествени хора Smiley че е доста трудно, да създадеш колектив.

Това е което сещам дано да съм ти била полезна.  Smiley
« Последна редакция: ноември 16, 2010, 04:52 от Aneliq » Активен
Alyonka
Гост
« Отговор #2 -: ноември 17, 2010, 02:22 »

Анелияяяяя, много ти благодаря! Надявам се и други момичета да с включват със совети, но за сега ще тормозя тебе   >Cheesy

Ако решиш да ми теглиш м***а, ще те разбера  Grin

Значиии, долу горе ми светна.  Забравих да уточня, че искам малко салонче, студио по точно за маникюр, педикюр, ноктопластика. Ще работя сама. Помещение ще е под наем и няма да е обзаведен, няма тук такива.
Сага, малко въпроси още ако може
Какво значи фирма по избор? Има ли някаква разлика?
 Патент трябва ли да се плаща?
Нямам представа и какво е трудова медицина  Azn Това нещо при личен лекар ли се прави?

Извинявам се за грешки, не съм българка. В България съм от няколко години. Няма кого и да распитвам тука, защото съм в малкия град и на конкурента няма да помага никой  Grin
Активен
aneliq_i
Гост
« Отговор #3 -: ноември 17, 2010, 03:23 »

Wink Няма проблем не ме тормозиш. По добре че ще си сама значи и наемът ти няма да е голям  Smiley. Относно фирмите има няколко вида:
1. ЕООД- това е фирма която е от 1 собственик- т.е. само ти си шефка  Smiley тази фирма няма патент на тази фирма се плащат 10% данък общ доход на края на годината- смисъл плащаш 10% от печалбата ти за цялата година. Например ако имаш 500лв печалба за цялата година плащаш 50лв данък. Но ако имаш добър счетоводител те ги оправят тези данъци. Wink
2. ООД- това е фирма от двама собственици- Например от теб и от мъжа ти, но в този случай и двамата трябва да плащате осигуровки. За теб не е изгодно. Фирмата няма патент а пак с данък 10%
3. ДЗЗД - това е дружество пак от двама души и пак на данък 10%- но счетоводителите много не ги тачат тези фирми защото един ден ако искаш да си затворищ точно тази фирма е ходене по мъките.
4. ЕТ - това е едноличен търговец. От 1 човек се състои фирмата , но е по патент, патентът се определя от професията, при всяка професия е различен, но не е ефтино май е около 600лв на година за маникюристки, там няма данък 10%, защото е по патент.
5. Като физияеско лице- пак е като ЕТ - то е на патент.
Аз лично ти препоръчвам ЕООД или ООД така ме посъветва и адваката който ми изготвя документите на фирмата, защото има много вратички с тези 10% и може и нищо да не платиш  на края на годината.
А за трудовата медицина това е организация която е подобна на ХЕИ-то струва 20лв и се правят пак изследвания от лекари. Но не се шашкай като си наемев счетоводител, той ще ти каже всичко, каквото трябва да си направиш  Wink Радвам се че си поговорихме дано и някой ден да се видим и да се запознаем лично.  Cheesy
Активен
Alyonka
Гост
« Отговор #4 -: ноември 17, 2010, 04:07 »

Анелия, много ти благодаря, толково подробно обясни ми всичко! Всичко ми беше много полезно  Kiss
Ако нещо ме интересува, пак ще те питам. и аз много се радвам, че си отзивчева и помагаш. Ще се радвам и аз да се запознаем и да се видим  Wink
Активен
nas23
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #5 -: декември 15, 2010, 02:05 »

Здравейте от мен.Днес реших да се регистрирам,защото съм много запалена и мисля да изкарам курса.Искам да ви попитам какво е нужно ако намеря място под наем,в което да не съм сама,а във вече разработен салон.Благодаря ви много предварително...
Активен
Tea
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #6 -: май 22, 2011, 01:03 »

Здравейте момичета,намерих тази тема в интернет и се регистрирах,за да я подбутна,ще се радвам някой да ми отговори.
Имам доста оборудване,което използвам в домашни условия,занимавам се с маникюр,ноктопластика и т.н.,но нямам изкаран курс с документ за това.Та въпросът ми е....мога ли да си отворя малко студио след като не съм карала курс?
Активен
violeta
Наш човек
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 78

Профил
« Отговор #7 -: май 22, 2011, 07:00 »

Ми можеш да си работиш без документ за изкаран курс,но какво ще е това "студио " само за маникюр ли?По-добре е в комбинация с фризьор мисля аз Smiley
Активен
Tea
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #8 -: май 22, 2011, 07:40 »

Това ми е идеята,аз да се занимавам с маникюра,а да си потърся фризьорка със свое оборудване и да се делим наема.
Просто се чудех дали може без курс да се отвори,да не ме проверяват нещо,знам ли,закони и разни такива-като не съм запозната.
Активен
nanndi
Виден Отговориник По Форумните Проблеми! :)))
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

Публикации: 1927

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #9 -: май 24, 2011, 10:18 »

Не може без обучение, то ако беше така всички момичета, на които се отдава малко повече щяха да си отварят салони  Undecided По време на обучение можеш да получиш информацията, която те интересува по този въпрос, а и по много други. Освен това как ще почистваш инстументите например така без да си преминала обучение? Не е редно да работиш така, но ти желая успех каквото и да решиш.  Smiley
« Последна редакция: май 24, 2011, 10:20 от nanndi » Активен

choksi
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 11

Профил
« Отговор #10 -: юни 30, 2011, 06:41 »

чудих се в коя тема да пиша и реших тук да си задам въпроса Smiley аз съм работеща маникюристка, не съм регистрирана в камарата на занаятчиите - за пояснение, и искам да провеждам курсове за маникюр, както го правят много колежки, но не съм особено запозната, моля ви дайте ми повече инфо. как стоят нещата там защото искам всичко да ми е наред Smiley
Активен
iveto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил
« Отговор #11 -: юли 27, 2011, 05:57 »

може да се лицензираш към Напоо...но трябва да си фирма- около 2000 лв струва
Активен

От законите на природата не можеш да се скриеш.
Менандър
vessi
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #12 -: август 04, 2011, 07:28 »

Новачка съм и във форума ,а и скоро изкарах курсове за маникюр и ноктопластика,та да попитам:ако реша да си направя студио във вече съществуващ фризьорски салон ,но в отделна стаичка ,където преди се е помещавала козметичка,ще трябва ли да минавам през процедурите,ХЕИ,замерване на тоци и т.н.?Предварително благодаря!
Активен
bibinceto
Пълноправен член

Неактивен Неактивен

Публикации: 382

Nail Art фен

Профил
« Отговор #13 -: август 05, 2011, 12:32 »

А за трудовата медицина това е организация която е подобна на ХЕИ-то струва 20лв и се правят пак изследвания от лекари.
На нас сега ни взеха по 35лв за трудовата медицина Huh? А миналата година платихме по 50лв ...
Активен
iveto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил
« Отговор #14 -: август 07, 2011, 09:20 »

Новачка съм и във форума ,а и скоро изкарах курсове за маникюр и ноктопластика,та да попитам:ако реша да си направя студио във вече съществуващ фризьорски салон ,но в отделна стаичка ,където преди се е помещавала козметичка,ще трябва ли да минавам през процедурите,ХЕИ,замерване на тоци и т.н.?Предварително благодаря!

Би трябвало самият салон (щом съществува) да ги е минал и да ги притежава  Wink
Активен

От законите на природата не можеш да се скриеш.
Менандър
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: