Арт Нокти форум
август 23, 2017, 09:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Акрилни бои от 9 лв. до 16 лв.!
Удължители в пакет - 100 бр. - 4 лв!!!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кафето е отлична маска за лице  (Прочетена 10619 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lilian4eto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« -: май 10, 2008, 10:10 »

Черните зрънца придават на кожата оттенък като от слънчев загар. За ползите и вредите от кафето е писано и говорено много. Всички знаем, че то е вредно за страдащите от високо кръвно, защото допълнително повишава границите. Знаем, че не е много препоръчително да го пият хората с ниско кръвно налягане, защото в първите 30 минути след консумацията му кафето има точно обратния на очаквания ефект и предизвиква световъртеж и сънливост. Знаем също, че не е добре да се пие на гладно, особено от хора със стомашни проблеми.
--------------------------------------------------------------------------------
 Факти
--------------------------------------------------------------------------------
 И въпреки това... Въпреки това кафето си остава една от най-предпочитаните напитки рано сутрин. То може да тонизира страхотно, няколко препечени зрънца от него пък действат като обезболяващо и стягащо средство при болен стомах. Кафето е и прекрасен повод да се съберем с приятели и близки, за да разменим някоя и друга клюка. Покрай всички тези положителни и отрицателни черти на кафето можем да прибавим и още един плюс. От него става страхотна маска за лице.
Рецепта
 Отлично народно средство, което помага да получим страхотен цвят на лицето с оттенък като от загар, е именно кафето. Само че не разтворимото, а истинското мляно кафе. При това е желателно зърната да са надробени възможно най-ситно.
Приготвяне
 Не си струва да прахосвате ценния прах само за козметични цели. Сварете смляното кафе, само че без захар, и след това го изпийте с удоволствие. После, вместо да изхвърляте гъстата утайка, нанесете я на лицето, като избягвате областите около очите. След 10 минути измийте маската и поставете подхранващ крем. При редовно използване на такава маска кожата става удивително мека и нежна. А чудесният "летен" цвят на лицето приятно ще изненада и вас, и близките ви, особено ако тази година по една или друга причина ще се наложи да пропуснете почивката на море.
Активен
stanislav4eto
Ентусиаст

Неактивен Неактивен

Публикации: 226

Профил
« Отговор #1 -: май 15, 2008, 09:48 »

гъстата утайка може да се използва и като пилинг за тяло - смесена с малко зехтин и цвят или крем от невен  Smiley 
Активен
lilian4eto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #2 -: май 21, 2008, 12:48 »

Това не го знаех  Kiss аз си мажа тялото с мед, знам че е полезно, а е и против целулит, това ми е болната тема в момента  Undecided
Активен
blue flower
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« Отговор #3 -: юли 27, 2008, 09:40 »

тази маска звучи много добре
Активен
nelly
Пълноправен член

Неактивен Неактивен

Публикации: 422

Профил
« Отговор #4 -: юли 28, 2008, 09:11 »

за пилинг на тялото съм чувала също, че става и захарта. аз лично съм пробвала като смеся захар с душ гела си за тяло и масажирам, определено има ефект !  Wink
Активен
nanndi
Виден Отговориник По Форумните Проблеми! :)))
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

Публикации: 1927

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #5 -: юли 28, 2008, 11:25 »

тя не се ли разтваря захарта в душ гела или си седи на гранулки? извинявай за тъпия въпрос  Grin но не мога да си го представя. майката на моя приятел ме научи мен, че е хубаво с мед да се маже и ексфолира кожата. гледах и lilian4eto го спомена по-нагоре в темата, знaчи все пак и други хора го знаят това, защото аз бях много изумена като разбрах от нея и не мислех, че много хора прибягват до метода. но пък свекърва ми има страхотна кожа и може да е от меда, тя се маже с него много години Tongue явно има нещо полезно в използването на тези сладки продукти в комбинация със ситните грапавинки, от които са съставени  Smiley
« Последна редакция: юли 28, 2008, 11:28 от nanndi » Активен

nelly
Пълноправен член

Неактивен Неактивен

Публикации: 422

Профил
« Отговор #6 -: юли 28, 2008, 01:10 »

не, не се разтваря, стои точно като скраб и чудесно ексфолира кожата, после става много мекичка Smiley просто слагаш в шепичката си малко захар, капваш малко душ-гел, разбаркваш го леко с пръсти и масажираш. а за меда и аз съм съгласна за благоприятните му свойства. нали има едни серии на орифлейм и нивеа мисля че имаха с мед и мляко, за които знам че са много хубави. по пътя на логика си мисля че маски с натуралните продукти мед и прясно мляко биха били чудесни, трябва да пробвам Smiley
Активен
nanndi
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #7 -: юли 28, 2008, 01:20 »

да има такива серии, но не вярвам да слагат мед в естествения му вид, а в някаква вариация или още по-зле изцяло изкопиран от химическата индустрия  Smiley затова се чудех много за ползването на меда в оригиналния му вид, но бабините рецепти са си класика и вършат работа, а и все пак е тръгнало от някъде лека полека всичко това с мазилата. то със сигурност се основава на бабините рецепти за разкрасяване с натурални съставки, не са се появили от раз всички козметични продукти, а са разработвани и удъвършенствани през годините Smiley
ще пробвам да добавя и аз захар към душ гела си и ще видя какво ще стане  Tongue
Активен

stanislav4eto
Ентусиаст

Неактивен Неактивен

Публикации: 226

Профил
« Отговор #8 -: юли 28, 2008, 01:22 »

мед и мляко е любимата ми комбинация  Wink
Активен
nanndi
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #9 -: юли 28, 2008, 01:47 »

да и на мен, звучи ми супер вкуснооо  Grin
Активен

sanityyy
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« Отговор #10 -: август 02, 2008, 11:04 »

аз съм си праила с кал  Grin емиии ина4е няма разлика само дет се нацапах  Grin
Активен
suchomski
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил
« Отговор #11 -: април 17, 2009, 10:16 »

аз съм се обтривала 10тина пъти с утайка от кафе. като цяло бях много доволна от пилинг ефекта, ама няма да ви казвам на какво приличаше ваната  Grin  затова не го правя много редовно
Активен
ameliya
Гост
« Отговор #12 -: юли 04, 2012, 04:05 »

използвах кафето като пилинга, но за маска не съм чула, много ви благодааря, ще пробвам още днес!!! Grin
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: