Арт Нокти форум
октомври 21, 2018, 02:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Акрилни бои от 9 лв. до 16 лв.!
Удължители в пакет - 100 бр. - 4 лв!!!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гъбички и маникюр  (Прочетена 7045 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
winter
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 17

Профил
« -: април 07, 2013, 06:57 »

Здравейте отново, позволявам си да пусна тази тема, защото мисля, че не е обсъждана във форума, а търсих материали.В курса ни учиха , че маникюристът  не е доктор и че при съмнение за гъбички  трябва да посъветваме клиента да потърси лекарска помощ. Останах с впечатление, че подобни ръце не се третират, докато не се излекуват. Така ли е или съм в грешка. Чак си погледнах листите с информация, пише, че не се третират. В такъв случай достатъчна защита  ли е дезинфекцията на хартиените пили с дезинфекциращите препарати, ако вече е имало контакт на пилата със заразен участък. Възможно ли е лакът да е приносител на такива гъбички или химията всичко "дезинфекцира".
Активен
dani78
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #1 -: април 08, 2013, 06:06 »

Здравей Cheesy и аз наскоро изкарах курса/маникюр,ноктопластика и педикюр/и на нас изрично ни казаха ,че гъбички по ноктите  на ръцете не се обрабитват.Т.е.ако имаме съмнение да откажем и да ги насочим към доктор.Но при педикюра може да обработваме такива нокти на краката Undecided
Активен
nanndi
Виден Отговориник По Форумните Проблеми! :)))
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

Публикации: 1927

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #2 -: април 11, 2013, 11:51 »

Точно така, момичета, трябва да насочите клиента към доктор, но решението дали да го посети е негово, а за съжаление съм се нагледала на много немърливи клиентки, които си ходят с гъбичките години наред.  Smiley(10)
От практиката, която имам мога да ви кажа, че като започвах мислех, че ако пипна клиентка с подобен нокът ще се заразя веднага и много лесно, но не е така. Разбира се трябва да се спазва хигиена. Стерилизацията на металните инструменти е задължителна в стерилизатор и/или с Живахекс например и е достатъчна, за да убие гъбичните спори по тях. Почиствайте и пилите според изискванията, изчетквате, дезинфекцирате и няма да имате проблем. Ползвайте за ваша сигурност латексови ръкавици и всичко ще е наред. Що се отнася до лака, това което аз зная, е че се препоръчва нокти с гъбички да се лакират, за да не се развиват, но все пак не съм медицинско лице и може да греша.  Smiley Central Emoticon (382)
Активен

winter
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 17

Профил
« Отговор #3 -: април 16, 2013, 07:23 »

Мерси за отговора, няма да се плашим от едни гъби. Grin Мен така ме наплашиха с педикюра и така и не помислих  да карам курса, а те хората обработвали и такива крака.
Активен
nanndi
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #4 -: април 16, 2013, 01:21 »

От лечебен педикюр се изкарват доста пари, защото хората с проблеми по кожата и ноктите рядко могат да ги решат сами. Виж обикновено педикюрче криво-ляво всеки може да си докара сам вкъщи. Не им се плаши на гъбичките чак толкова. Достатъчно е да работиш разумно и няма да имаш проблеми.  Smiley Central Emoticon (12)
Активен

RHH
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #5 -: април 30, 2013, 08:09 »

Оооох и аз днес за пръв път се сблъсках с подобен проблем. Добре поддържана жена ми се видя. Седна тя при мене, като свалих стария червен лак и на палците като видях тези зеленикаво-черни ъгли имах чувството, че пропадам в дън земя. Била ги наранила и си мислела, че ще й мине, казах и да отиде задължително на дерматолог и се чудех да я правя ли, не ли. Тъй като много искаше маникюр реших да се престраша. После каква параноя по чистене ме удари, търкане с живахекс, миене на инструменти и пили, дезинфекция пак с живахекс, киснене в Алдекват разтвор, УВ-стерилизатор, а що Живасепт и анибактериален гел си измазах по ръцете и сега докато пиша още ме сърбят и си мисля дали да не изхвърля пилата.  Grin Grin Grin
Активен
nanndi
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #6 -: май 12, 2013, 11:46 »

Обикновенно зеленикавото оцветяване е мухал и плесен, не гъбичка. При гъбички има жълтеникаво-кафяво оцветяване. От нокти със зеленикаво оцветяване трябва да се свали покритие и да не се поставя докато не израстне оцветявнатео, защото ако се опиташ да го премахнеш чрез изпилване е почти 100% сигурно, че ще препилиш, тъй като то често е дълбоко.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: