Арт Нокти форум
август 16, 2018, 08:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Комплект от 15 броя декоративни четки само за 15 лв! Промоцията важи до изчерпване на количеството!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гел лакове -въпроси и отговори  (Прочетена 58223 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
iveto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил
« -: юли 28, 2011, 09:20 »

Искам да започна тази тема за Ши лака, с който повече от нас работят, за всички въпроси и отговори по технологията.

Смятам ,че ще ни е полезна да си разговаряме по темата

Аз работя със Ши лак от няколко месеца и мога да кажа че се справям добре и знам доста, обаче напоследък имах няколко неприятни случая и незнам как да реагирам

1. слагах шилак педикюр и им се обели кутрето по-бързо от другото? понеже мацката ми е приятелка дойде и сложих пак безплатно . Не мога да разбера причината-сложих го изключително внимателно, спазвайки всички правила . ...

2. Каква е цената, която слагате за Шилак маникюр?при мен е 30 лв, а за редовни клиенти-28 лв. Част от клиентите ми обаче казват,че другите салони са намалили цените си много -15-18 лв за маникюр с Ши лак? вярно ли е това? На какви цени работите? Huh?

3. С каква УВ лампа печете Шилака?

Ще съм благодарна за отговорите... Smiley
Надявам  се да споделите и вашите чуденки за Ши и ще се радвам, ако знам и мога да помогна ! :Smiley
« Последна редакция: ноември 05, 2011, 09:30 от nanndi » Активен

От законите на природата не можеш да се скриеш.
Менандър
violeta
Наш човек
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 78

Профил
« Отговор #1 -: юли 28, 2011, 07:14 »

Здрасти,аз не правя педикюр със Шилак,от гледна точка на хигиената,защото имам 1 лампа на Си ен ди и от друга,не ми се занимава за краката тъй като обикновения лак издържа дълго,за зимата бих се замислила да си взема още 1 лампа.Проблема за кутрето може би според мен идва от това ,че плочката на кутрето е малка и слагането на базата и слоя лак може би става трудно и дебело,което довежда до отлепяне.Цената ми е 35 със свалянето,не мисля да намалям цените тези от 15-16 лв са с така нашумелите ваучери,с които правят клиентите си мармалад,ама човек като гледа ,че е евтинко....и се подлъгва:) а и такива работи съм чувала че.....нз Smiley
Активен
iveto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: юли 29, 2011, 03:50 »

Мерси за отговора.
И аз мислех че от това-, обаче другото не мърда Huh?...та затова реших да питам :Smiley
а за цените-, не били на ваучери, а реални цени,почнали много да свалят цените...а за ваучерите вече повечето се опариха и не искат нито клиенти, нито салони(поне от приятелки знам)
Активен

Менандър
choksi
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 11

Профил
« Отговор #3 -: юли 30, 2011, 04:56 »

Аз правя Shellac предлагам го на 27 лв. с маникюр - ако е френски е 30 лв. и 15 лв. без маникюр - за френски лак 18 лв., при педикюра ми е + 10 лв. над цената за педикюр. Използвала съм различни лампи, а за краката даже до скоро използвах една която е с 1 пура от 9 W (от тези най-мъничките които се предлагат) и го държах малко повече за всеки случай.
Активен
iveto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: август 01, 2011, 09:23 »

не  е ли много ниско?при мен Шилак е 30 лв, френски -35?
Активен

Менандър
mucka_
Наш човек
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 61

Профил
« Отговор #5 -: септември 06, 2011, 01:01 »

При мен е 25, на редовни клиенти го слагам и за 20. Печалбата пак си я има като драснеш чертата. Тези цени от 30 нагоре според мен са доста високи, но зависи стандарта на всеки град у нас е различен.
Активен
Mariana
Гост
« Отговор #6 -: септември 06, 2011, 07:31 »

Moмичета,не знам дали е това темата,но на път съм да заредя Gelish!Лошото е,че нямам никаква представа защо се спрях именно на тях,и очаквам да ми помогнете с мнение за марките геллакове на бг пазар Smiley Central Emoticon (175)
Активен
nanndi
Виден Отговориник По Форумните Проблеми! :)))
Модератор
Редовен потребител

Неактивен Неактивен

Публикации: 1927

creating art nails

Профил WWW
« Отговор #7 -: септември 06, 2011, 10:16 »

Аз използвам гел-лакове Cacee. Можеш да се запознаеш с тях тук:
http://shop.artnokti.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=80&Itemid=26
А ако те интересува нещо по-конкретно питай  Wink
Активен

violeta
Наш човек
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: септември 07, 2011, 10:52 »

Всеки ще ти препоръча това с което работи Smiley Има доста гел-лакове вече на пазара,шилак се сваля без пилене само с разтвор,гелиш се пили,но имат малко повече цветове,на шилака са по-красиви според мен Smiley сваляла съм гелиш-ужасно е,защо да си усложняваме живота,като хората са го измислили Smiley имаш избор
Активен
petq vn
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 31

Профил
« Отговор #9 -: септември 08, 2011, 08:57 »

Гелиш не се пили,а се премахва с разтвор за тази цел.
Активен
violeta
Наш човек
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: септември 08, 2011, 08:08 »

Да,но се изпилва част от него и после разтвор,ти с каква течност го сваляш, без изобщо да го пилиш?И колко време ти отнема свалянето?
Активен
iveto
Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: септември 11, 2011, 06:49 »

Аз също бях в дилема кое от двете-Шилак или Гелиш? :Smiley
Причината да реша да работя с Шилак беше, че мои клиенти бяха недоволни от гелиш впоследствие, който им изтощи ноктите. И двете слагаха гелиш в продължение на месеци и уж всичко беше ок, но след 5-тия месец и на двете започнаха да им се чупят ноктите, станаха неравни и им се деляха. После минаха на Шилак и нямаше такива проблеми... мисълта ми е, че гелиш има изглежда някакво негативно влияние при по-дълго ползване, прави ноктите чупливи и клиентите се оказват.
Втората причина беше че клиентките ми  искаха (питаха) за Шилак и така реших всъщност.

Да,Шилак има по-малко цветове, обаче честно казано досега никоя клиента не си е правила цвят, който да е нямало в гамата... правят си френски, червен, или розов, защото като е дълготраен гледат да е нещо, което ходи на всички дрехи и е универсално...Никой според мен няма да си направи ярко оранжев цвят , който да стой 3 седмици!Така че според мен цветовете не трябва да са основен критерий...

И трето, идвали са клиентки при мен които се оплакват от Гелиш, защото им е увредил ноктите, може би е от маникюристката обаче мисля че има общо и със самата система...
Но пък има и доволни..

Просто разучи малко повече за системата, срещни се с фирмите и и разпитай, питай и клиенти така ще решиш ! успех! Smiley Central Emoticon (12)

Активен

Менандър
Mariana
Гост
« Отговор #12 -: септември 12, 2011, 02:34 »

Благодаря ,момичета!Доста изчетох последните дни,с доста хора говорих,в крайна сметка се спрях на shellac Smiley Central Emoticon (171)
Активен
tins_d
Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 38

Профил
« Отговор #13 -: септември 12, 2011, 09:32 »

Здравейте,
аз работя с Shellac и с Jessica и от двете фирми съм доволна и двете си имат своите предимства и недостатъци.
На Jessica им дават до 3 седмици и при тях махането е с леко надраскване с пила на лака и тогава се слагат тампоните с течността по платни са и моето лично мнение е , че са по издръжливи, а на Shellac им дават трайност  до 14 дни , но на мен лично и повече ми е издържал. Зависи много на теб кои ще ти допаднат. Smiley
Активен

Който не цени живота, не го заслужава.
violeta
Наш човек
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: септември 13, 2011, 04:42 »

Mariana,мисля,че избора ти е правилен и със сигурност няма да съжаляваш!Аз имам много клиенти със шилак и такива,които го ползват с месеци и ноктите им не са увредени,в никакъв случей.На мен лично ми издържа повече от 14 дни,при положение,че работя,пипам лакочистители постоянно,но това е относително при всеки клиент.Момичето ,което каза,че Гелиш се сваля само с течност,така и не отговори каква е тя Smiley
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: